Høje-Taastrup Kommune byder alle borgere velkommen til en rundtur, der vil give et unikt indblik i kommunens mange facetter. Turen, som varer knap to timer, er en oplagt mulighed for at lære mere om området og dets mange tilbud.
Start ved SengeløsehallenRundturen begynder ved P-pladsen ved Sengeløsehallen, Spangåvej 9-11. Herfra vil deltagerne blive guidet gennem kommunen og få mulighed for at opleve nogle af de mest interessante og smukke steder, som Høje-Taastrup har at byde på.
En oplevelse for alleArrangementet er åbent for alle kommunens borgere, uanset alder. Det er en fantastisk mulighed for både nye og gamle indbyggere til at få en dybere forståelse af deres lokalområde og møde andre borgere.
Praktisk information
Dato: Torsdag den 8. maj 2025
Tid: Kl. 18:30
Sted: Fritidshuset i Sengeløse, Spangåvej 9-11, 2630 Taastrup
Afgangssted: Ved P-pladsen, Sengeløsehallen, Spangåvej 9-11
Arrangør: Høje-Taastrup Kommune, Kommunikationsafdelingen
Kontakt: kommunikation@htk.dk
Entré: Ikke oplyst
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her