Her får du et spændende job med stor indflydelse på bl.a. det gode og udviklende børne- og ungemiljø i Impulsen og Blåkanten, som står overfor en fusion, der træder i kraft ved årsskiftet.
Er du serviceminded,
Kunne du tænkte dig at være med til at styrke koordinering og organisering af modtageklasser samt DSA-området i Høje-Taastrup kommune?
Vi søger en dygtig, samarbejdsorienteret og proaktiv projektkoordinator, som kan yde administrativ støtte til to store strategiske forretningsprojekter omkring fremtidens angivelse af moms, i Danmarks største styrelse.
Motiveres du af at inddrage dine juridiske kompetencer i en strategisk og international digitaliseringsdagsorden, som skal sikre, at det bliver enkelt for virksomheder at angive moms i forbindelse med handel med udlandet? Så er du måske én af vores nye kollegaer, som skal indgå i forretningsanalysen af fremtidens momsangivelse med afsæt i EU-forslaget ”Vat in a Digital Age”.
Manager/Sales manager for New Turkish Restaurant in Holstebro.
We are soon opening an exciting new restaurant in Holstebro and are looking for three experienced chefs with expertise in Turkish cuisine.
DH søger chefkonsulent til internationalt udviklingssamarbejde
Vi har igangsat forretningsudviklingen af fremtidens momsangivelse baseret på anvendelsen af transaktionsdata. I Skattestyrelsen har vi et mål om, at vores udvikling er datadrevet. Vi søger derfor en ny kollega til vores datateam med henblik på at understøtte it-udviklingen med relevante data og som brobygger i spændingsfeltet mellem forretningen og it.
MEKANIKER TIL AUTOHUSET TAASTRUP
ScanPeople søger vikarer indenfor montage og produktion til flere virksomheder på Sjælland
På vegne af Danotherm søger ScanPeople en faglig stærk og dygtig montagemedarbejder med
ScanPeople søger Lagervikarer til flere virksomheder på Sjælland
Er du analytisk skarp og stærk til at kommunikere både mundtligt og skriftligt? Kan du levere præcise budskaber på skrift inden for korte deadlines med henblik på at sikre korrekte indstillinger, oplæg, rapporteringer m.v. til Skattestyrelsens ledelse og Skatteministeriets departement?